دانشگاه ادیان و مذاهب واحد مشهد
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 

دیدار رئیس واحد مشهد با مدیر حوزه علمیه خراسان

 
تاریخ انتشار: 1401/09/27    

دیدار رئیس واحد مشهد با مدیر حوزه علمیه خراسان

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر محمد غفوری‌نژاد، رئیس واحد دانشگاه ادیان و مذاهب در مشهد با حجت‌الاسلام والمسلمین علی خیاط، مدیر حوزه علمیه خراسان دیدار و گفت‌وگو کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر محمد غفوری‌نژاد، رئیس واحد دانشگاه ادیان و مذاهب در مشهد با حجت‌الاسلام والمسلمین علی خیاط، مدیر حوزه علمیه خراسان روز شنبه 26 آذر ماه دیدار و گفت‌وگو کرد.

دکتر غفوری نژاد ضمن اشاره به تفاهم نامه حوزه علمیه خراسان و دانشگاه ادیان و مذاهب بیان کرد: در راستای این تفاهم نامه، همکاری های خوبی بین حوزه علمیه خراسان و دانشگاه ادیان و مذاهب انجام شده است که از جمله این همکاری ها، پذیرش دانشجویانی از حوزه علمیه خراسان در چهار دوره دکتری دین پژوهی، شیعه شناسی، مذاهب کلامی و وهابیت شناسی است که در حال حاضر در حال نگارش پایان نامه هستند.

ایشان افزود: در نیمسال جاری تحصیلی با همکاری حوزه علمیه خراسان، این واحد توانست با برگزاری آزمون اختصاصی طلاب یک دوره دکتری رشته مطالعات زنان و پنج دوره کارشناسی ارشد در رشته های ادیان ابراهیمی، شیعه شناسی، فقه مقارن و حقوق جزای اسلامی، مذاهب اسلامی و مطالعات زنان دانشجو جذب نماید و فعلا در حال برگزاری این دوره ها است.

رئیس واحد مشهد ضمن تأکید بر ادامه همکاری با حوزه علمیه خراسان عنوان کرد: این دانشگاه آمادگی دارد تا زمینه را برای طلاب علاقمند به تحصیل رشته های دانشگاه ادیان و مذاهب فراهم کند تا طلاب بتوانند در رشته های دانشگاه ادیان و مذاهب که اکثر آنها در مراکز علمی خراسان نیست تحصیل نمایند. همچنین ایشان بر همکاری بین المللی با حوزه علمیه خراسان نیز تأکید کرد.

در ادامه این دیدار حجت الاسلام والمسلمین خیاط ضمن استقبال از فعالیت های دانشگاه ادیان و مذاهب در مشهد و تأکید بر اینکه برای امور بین‌المللی حوزه علمیه خراسان برنامه‌هایی در دست اقدام است، گفت: ظرفیت‌های خوبی برای این حوزه در عرصه بین‌المللی وجود دارد و می‌توان در این زمینه نقش خوبی ایفا کرد.

وی در ادامه به برنامه‌ریزی‌های راهبردی در دست تهیه در حوزه علمیه خراسان اشاره کرد و از پیگیری تحقق سند چشم‌انداز و نگاه ستادی به مرکز مدیریت این حوزه سخن گفت.

مدیر حوزه علمیه خراسان ضمن بیان اینکه سیاست کلی حوزه کاهش تصدی گری در حوزه آموزش است تأکید کرد: باید از ظرفیت مراکز تخصصی و نهادهای حوزوی مثل دانشگاه ادیان و مذاهب در راستای تحقق اهداف این حوزه و تحقق سند چشم‌انداز آن بهره برد.


برچسب ها : مدیر حوزه علمیه خراسان, همکاری, دانشگاه ادیان و مذاهب, واحد مشهد

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *

دانشگاه ادیان و مذاهب واحد مشهد


نشانی: خیابان امام رضا 66- پلاک 11/2
تلفن: 5138551264 98+ , 5138551266 98+, 5138551262 98+, 5138551263 98+
موبایل: 989051558477+
کد پستی: 9164655683
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: mdurd@md.urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده رسانه و ارتباطات
دانشکده دین و هنر
دانشکده علوم و معارف قرآن
دانشکده حقوق
دانشکده زبان و فرهنگ ملل
دانشکده مطالعات ملل
دانشکده تاریخ

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال
کانال ایتا واحد مشهد

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.